top of page

İstanbul Kuş Veterineri – Uzman Tıbbi Destek

İstanbul Kuş Veterineri

Kuşunuzun sağlığı, bizim için oldukça önemlidir. İstanbul kuş veterineri olarak, uzman ekibimiz ile birlikte kuş dostlarınızın sağlığını korumak ve iyileştirmek için buradayız. Acil durumlarınızda, acil kuş veterinerleri olarak; sizlere en doğru tıbbi desteği sağlayacak, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası nöbetçi kuş veterineri biziz!

Özetle İstanbul Kuş Veterineri

 • İstanbul kuş veterineri, kuşlarınızın sağlığı için güvenilir bir adres olarak hizmet verir. 

 • Uzman ekibimiz, kuş dostlarımızın sağlığını korumak için en güncel tıbbi bilgileri kullanır.

 • Acil durumlarınızda, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası nöbetçi kuş veterineri olarak hizmetinizdeyiz. 

 • Kuş veterineri, genel muayene; kontrol, laboratuvar testleri, tanı ve teşhis, yoğun bakım hizmeti, genel cerrahi müdahale ve beslenme danışmanlığı gibi birçok hizmet verir. 

 • Kuş veterineri muayene ücretleri, genelde muayene kapsamı ve tedavi gereksinimlerine göre değişiklik göstermektedir. 

 • Kuş veterinerleri, hemen her türde kuşları tedavi etme konusunda uzmanlaşmıştır. 

 • Kuşlarınızın sağlığını korumak ve hastalıkların erken teşhisi için düzenli veteriner ziyaretleri oldukça önemlidir. 

 • Veterinerinizin önerisine göre değişiklik gösterse de genellikle yılda en az bir kere veteriner ziyareti yapmalısınız. 

 • Kuşunuzun sağlıklı bir şekilde beslendiğinden emin olmanız için, veteriner önerilerini takip etmelisiniz.

 • Solunum problemi, yaralanmalar, ani enerji kayıpları, iştahsızlık, tüy dökülmesi gibi durumlarda acilen veteriner ziyareti yapmanız gerekir.

meydanpark-veteriner-kus-tedavileri.webp

Kuş Veterineri Hangi Hizmetleri Verir?

Bir kuş veterineri, kuş hastalıkları ve anatomisi üzerinde uzmanlaşmış; bu alanda eğitim almıştır. Bu nedenle, kuşların ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri sizlere sağlar. Genel muayeneden gelişmiş laboratuvar testlerine kadar İstanbul Kuş Veterinerinden destek almanız mümkündür. 

Genel Muayene

Kuşunuzun genel sağlık durumunu değerlendirmek için detaylı bir muayene yapılmalıdır. Fiziksel muayene, solunum ve dolaşım sistemleri; tüyler, tırnaklar ve diğer sağlık göstergeleri detaylıca incelenir. 

Kontrol/Check-Up

İnsanlar gibi, kuşların da düzenli olarak kontrol ve check-up yaptırması gerekir. Düzenli aralıklar ile yapılan kontroller, potansiyel sağlık sorunlarının erken teşhisi için önemlidir. 

Laboratuvar Hizmeti

Laboratuvar hizmetleri, zaman zaman önemsiz görülen hastalıklar için bile gerekli olacaktır. Daha sağlıklı incelemeler için kullanılır. Kan tahlilleri, dışkı analizleri ve diğer tıbbi testler için tam olarak yetkinlik sağlamamıza yardımcı olur. Doğru tanı için gerekli doneleri sağlar. 

Tanı-Teşhis-Tedavi

Kuşunuzun sağlık sorunlarını doğru bir şekilde tanımlamak için modern tanı yöntemlerine ihtiyaç duyuyoruz. Her hasta için özel bir tedavi planı oluşturarak en etkili tedaviyi sağlıyoruz. 

Yoğun Bakım Hizmeti

Acil durumlar, yoğun bakım hizmetini gerektirir. Ciddi sağlık sorunları ile karşılaştığınızda; kuşlarınızı özel olarak tasarlanmış yoğun bakım ünitelerimizde tedavi ediyoruz. Uzman personelimiz ile birlikte 7/24 destek sağlıyoruz. 

Cerrahi Müdahale ve Ameliyat

Gerekli durumlarda, cerrahi müdahaleler ve ameliyatlar uzman veteriner cerrahlarımız tarafından gerçekleştiriliyor. Modern tıbbi ekipmanlarımız ve deneyimli ekibimiz sayesinde kuşlarınızın sağlığını korumak için gerekli her şeyi yapıyoruz!

Kan Tahlilleri

Kan tahlilleri, kuşların sağlık durumlarını gösteren en önemli etkenlerden bir tanesidir. Laboratuvarlarımızda, kuşlar için gerekli tüm kan testlerini yapıyor; sağlık durumlarını en ince ayrıntısına kadar ölçümlüyoruz.

Beslenme Danışmanlığı ve Diyet Planları 

Kuşlarınızın sağlıklı bir yaşam sürmesi için doğru beslenme çok önemlidir. Uzmanlarımız, kuşunuza uygun beslenme danışmanlığı ve diyet planları sunarak sağlıklı bir yaşam sürmelerine destek olur.

meydanpark-klinigi-kus-sagligi.webp

Neden MeydanPark Kuş Veterineri ile Çalışmalısınız?

Evcil hayvanlar arasında en hassas olanları kesinlikle kuşlardır. Kolaylıkla etkilenen sağlıkları bizim için oldukça önemlidir. Bu nedenle veteriner kliniğinde yapılacak olan tıbbi bakımlar, hayati öneme sahiptir. Tıpkı kendi sağlığınızda olduğu gibi, kuşunuzun sağlığında da güvenilir ve uzman kişiler ile çalışmalısınız.

Kuş veterinerleri, kuşlar üzerinde uzmanlaşmıştır. Bu alanda yılların deneyimine sahiptirler. Kuş anatomisi, davranışları ve sağlık sorunları ile ilgili uzmanlık derecesinde bilgi birikimine sahiptirler. Tecrübelerinden yararlanmak için, İstanbul kuş veterineri ile çalışabilirsiniz. 

Farklı türde kuşlar, birbirinden farklı tıbbi çözümlere ihtiyaç duyarlar. Bir muhabbet kuşu ve papağan arasında oldukça kritik farklılıklar bulunur. Kuş veterinerleri, genel veterinerlere kıyasla kuş türlerinin tümüne hâkimdir. Evcil kabul edilebilecek tüm türlerin tedavisinde, her türün benzersiz ihtiyaçlarını anlayarak uygun tedaviyi sağlayabilirler. 

İstanbul’daki kuş veterinerleri güvenilir ve profesyonel hizmet sunarlar. Kuş sahipleri, en iyi şekilde bakım sağlayan, samimi ve iletişimi kuvvetli veterinerler ile çalışmak ister. İstanbul kuş veterineri olarak, bu özelliklerin tümüne sahibiz!

⚠️ Dünya üzerinde Veteriner Kliniklerine gelen kuşların %67'si yanlış tedavi nedeniyle hayatlarını kaybetmektedir.

Kaynak: Dünya Veteriner Hekimleri Birliği 

⚠️ Uzman bir kuş veteriner tarafından yapılan tedaviler, kuşların iyileşme oranını %45 oranında artırabilir.

⚠️  Uygun tedavi ve bakım sağlandığında, kuşların yaşam süreleri ortalama %60 oranında uzayabilmektedir. Kaynak- Kuş Sağlığı ve Bakımı Derneği (KSBD)

İletişim Bilgilerimiz

İstanbul’da veteriner ihtiyacınız için bizimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Aşağıdaki kanalları kullanabilir, iletişim formuna kendi bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa süre içerisinde sizlere dönüş sağlayacağız. 

Telefon Numarası: (0212) 923 02 03

Instagram: instagram.com/meydanparkvet

Facebook: www.facebook.com/profile.php?id=61556016117007

Adres: Haznedar, Şevket Dağ Cd. No: 16/B, 34400 Güngören/İstanbul

Veteriner Muayene Ücreti Ne Kadar? 

Kuş sahipleri için en önemli konulardan bir tanesi, kuşların sağlığını korumak ve gerektiğinde profesyonel yardım alabilmektir. Ancak bir veteriner kliniğinin fiyatı konusunda endişeleri olması oldukça normal kabul edilir. Yazımızın bu bölümünde, kuş veterineri muayene ücretleri hakkında bilgi vereceğiz. 

Muayene Kapsamı

Bir veteriner muayenesinde genellikle kuşun genel sağlık durumu değerlendirilir. Veteriner, kuşu muayene ederken semptomları değerlendirir ve gerekirse ek testler yapar. Bu testlerin içerisinde genellikle şunlar bulunur:

 • Kan tahlilleri,

 • Röntgenler,

 • Diğer görüntüleme testleri

Muayene esnasında, İstanbul kuş veterineriniz size kuşun genel sağlık durumu hakkında bilgi verecek ve gereken tedavileri önerecektir. 

Muayene Sonrası Süreç

Muayene sonrasında, veterineriniz size muayene sonuçları hakkında bilgi verecek ve kuşunuzun sağlığını iyileştirmek için önerilerde bulunacaktır. Bu öneriler arasında beslenme tavsiyeleri, ilaç tedavisi veya diğer tedavi yöntemleri olabilir. Veterineriniz ayrıca, kuşunuzun düzenli muayeneler için ne sıklıkla ziyaret edilmesi gerektiği konusunda size rehberlik edecektir.

Veteriner Kliniğinde papağan tırnak kesimi
Meydanpark Veteriner Kliniği Kuş

Kuş Veterineri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kuşlarınızın sağlığı sizin için ne kadar önemli? Bu sorunun cevabı ile veteriner seçimi ne kadar önemli sorusunun cevabı aynıdır. Doğru bir veteriner ile çalışmak, evinizin sevimli dostlarının daha uzun ömre sahip olmasını sağlar.

Eğer veteriner seçimi konusunda endişeleriniz varsa, aşağıdaki özelliklere sahip bir veteriner ile çalışmanız şarttır.

Deneyim ve Uzmanlık 

Kuş sağlığı konusunda deneyimli ve uzman bir veteriner seçimi, oldukça önemlidir. Kuşunuzu yanlış tedaviden korurken, daha kısa süre içerisinde iyileşmesini sağlar. Uzmanlık alanlarına odaklanan bir veteriner, kuş sağlığı için en iyi çözümü ortaya koyacaktır. 

Referanslar ve Değerlendirmeler

Veterinerin geçmiş çalışmaları ve müşteri değerlendirmeleri, kaliteli bir hizmet sunduğunun göstergesidir. İyi referanslara sahip bir veteriner, kuş sahiplerine güven verirken; klinikten memnun ayrılmanızı sağlar. 

İletişim Becerileri

Veterineriniz ile açık ve etkili iletişim kurmanız oldukça önemlidir. Doğru bilgi veren, tedavi süreci ile ilgili netlik sağlayan bir veteriner; iyi iletişim becerilerine sahiptir. 

Donanım ve Tesis Yeterliliği

Veterinerin tesislerinin ve donanımının yeterli olması, kuşunuzun ihtiyaç duyduğu tüm tıbbi hizmetleri almasını sağlar. Modern ekipmanlar ile donatılmış bir veteriner kliniği, doğru tanı ve etkili tedavi için gereklidir. 

Acil Durum Hizmetleri

Acil durumlarda hızlı ve etkili bir şekilde veteriner hizmeti almak önemlidir. Veterinerin acil durum hizmetleri sunması, beklenmedik durumlarda kuş sağlığını korumak için güzel bir hizmettir. 
İstanbul kuş veterineri seçerken bu faktörlere dikkat ederek, kuşlarınızın sağlığını en iyi şekilde koruyabilirsiniz. Uzman bir kuş veterineri ile çalışmak, kuşlarınızın sağlığına verdiğiniz önemin bir göstergesidir. 

MeydanPark Kuş Veterineri ile İlgili Sıklıkla Sorulan Sorular

İstanbul kuş veterineri sayısı oldukça fazla olsa da ortada büyük bir bilgi kirliliği var. Bu kirliliği en aza indirmek için sıklıkla sorulan soruları ve yanıtlarını sizlerle paylaştık!

Muhabbet Kuşu Veteriner Ücreti Ne Kadar?

Muhabbet kuşu veteriner ücretleri, muayene ve tedavi gereksinimlerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Genellikle muayene ücreti sabitken, daha sonrasında uygulanacak tedavi ve ilaç ücretleri değişiklik gösterir. 

Kuşlara Hangi Veteriner Bakıyor?

Kuş veterinerleri, muhabbet kuşları da dahil olmak üzere her türlü kuş için özel eğitim almış ve kuş sağlığı konusunda uzmanlaşmıştır. Kuşlarınızın hastalığını tedavi etmek ve tanı koymak için gerekli olan bilgi ve deneyime sahiptirler. 

Kuş Veterinere Götürülür Mü?

Evet, tıpkı diğer evcil hayvanlarınız gibi kuşlar da düzenli olarak veteriner kontrolüne gitmelidir. Kuşunuzun sağlığını korumak ya da hastalıkları için erken teşhis koymak istiyorsanız; rutin veteriner ziyaretleri oldukça önemlidir. 

Muhabbet Kuşunun Hasta Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Muhabbet kuşlarında genel hastalık belirtileri tüylerin kabarması, iştahsızlık, enerji kaybı ve solunum problemleridir. Bu belirtileri gösteren kuşunuzu veterinere götürmelisiniz. 

Kuş Muayenesi Kaç TL?

Kuş muayene ücretleri 2024 yılında oldukça geniş bir aralıkta değişiklik göstermektedir. Genellikle ek testler ve tedaviler bu fiyat aralığını değiştirecektir. 

Kuşumun Veteriner Ziyareti Ne Sıklıkla Olmalıdır?

Ziyaret sıklığı, ilk gidişinizden sonra veterineriniz tarafından size bildirilmelidir. Genel olarak yılda en az bir kere kontrol yapmanız iyi olacaktır. Ancak yaşlı ya da sağlık sorunu yaşayan kuşlar daha sık kontrol edilmelidir. 

Kuşumun Doğru Şekilde Beslendiğinden Nasıl Emin Olabilirim?

Kuşlarınızın sağlıklı bir şekilde beslendiğinden emin olmak için onlara taze meyve, sebze, tohum ve yüksek kalitede kuş yemi vermelisiniz. Ek olarak, veterineriniz tarafından verilen beslenme önerilerine ya da diyet listelerine de sadık kalmalısınız. 

Hangi Durumlarda Acil Bir Veteriner Ziyareti Gereklidir?

Kuşunuz, solunum problemi çekiyorsa; yaralandıysa, ani enerji kaybı yaşıyorsa, iştahsız ise, tüy dökülmesinde artış varsa ya da tanımlayamadığınız davranış değişiklikleri yaşıyorsa derhal bir veterinerden yardım almanızı öneriyoruz. Bu belirtiler, ciddi sağlık sorunlarının işareti olabilir. Zamanında müdahale hayati öneme sahiptir. 

bottom of page